folk, country, bluegrass, blues, kapely, písničkáři..., prostě letní pohoda 2007, 8, 9, 10 .....23

           V letošním roce 2024 bohužel ÚLETY v tradičním termínu neproběhnou.
       Případná improvizovaná, časová i prostorová alternativa však vyloučena není.


 • Festival ÚLETY je uskutečněný sen jednoho písničkáře toužícího něco pořádat, organizovat, moderovat a taky si zahrát. První ročník proběhl v roce 2007 ve Velkých Bílovicích na Křástelce jako přehlídka dětských, studentských folk-country kapel a jednotlivců. Od té doby ÚLETY ušly kus cesty dlážděné velkými proměnami, které se týkaly technického zázemí, hledáním nových sponzorů, nových míst i nových zkušenějších muzikantů. V posledních letech se tato čím dál úspěšnější akce vrátila zpět na přírodní areál Křástelka a účinkují zde nejen skvělí začínající muzikanti, ale i kapely a písničkáři zvučných jmen: Dárečci, Bongáči, Gomofolk, Popojedem, Hubertus, Yantar, Kupodivu, Nadarmo, Ondra Herzán, Láďa Langer, Zdeněk Patočka, H-quartet, Fukanec, Ranch, Early times, Pavel Šilhavý, Daniel and the Moravians, Ořešák, Švédova trojka, Ocean versus daughter, Honzíkova cesta, Láďa Petrášek, Horní valybuci, Melda a spol., Restaurant na konci vesmíru, The Addams Sisters, A.M. Úlet, Spolektiv, Cvykr, Mošny, Benefit a samozřejmě pořádající Marian se svou rodinnou kapelou.... a třeba před pár lety sklidili velký aplaus IVO JAHELKA , SLÁVEK KLECANDR a EVA HENYCHOVÁ .
  Velký dík patří MĚSTU VELKÉ BÍLOVICE, které od počátku zajišťuje velmi výraznou technickou i finanční výpomoc, dále děkuje místní organizaci SOKOL za areál, občerstvení i spolupráci. Všem dalším, kteří pomáháte ... upřímné Pán Bůh zaplať.
 • INFORMACE PRO KAPELY
  KDO?
  Kdo dřív přijde, ten dřív mele... , ale také sobecky zvýhodňujeme kapely, které jsou recipročně založené. Tímto se zpětně i předem omlouvám všem kapelám i jednotlivcům, které jsem pozvat z kapacitních důvodů nemohl a také těm dalším, kteří zaspí termín nebo nezapadnou do konečné dramaturgie. Nejsme nafukovací.
  KDY? Rok 2023 už je za námi...KDE? Přírodní areál KŘÁSTELKA (je to v lokalitě sklepního městečka směrem na Čejkovice). JAK? Program bude vytvořen až podle přihlášených kapel. Prostor na vystoupení cca 60 minut včetně zvučení, podle toho, jestli jde o písničkáře nebo o početnou kapelu s bicími.
  CO ZA TO? Jsme naprosto neziskový festival s volným vstupným, takže Váš honorář stejně jako v minulých letech, je možnost zaujat místní publikum. Samozřejmě dostanete na benzín, něco na zub a jestli Vám je víc jak 18 let, tak si snad odvezete i nějakou tu lahvinku od místních vinařů.
  UZÁVĚRKA? Závazné přihlášky posílejte elektronicky na kralovicjm@gmail.com nejpozději do 30.3. 2023

  Foto - historie